شنبه 05 اسفند 1402
EN

خبرگزاری

با هدف آماده کردن مقدمات از سرگیری سفرهای عمره، نمایندگان کمیته های مختلف بزودی به عربستان اعزام می شوند

با هدف آماده کردن مقدمات از سرگیری سفرهای عمره، نمایندگان کمیته های مختلف بزودی به عربستان اعزام می شوند

در نشست شورای برنامه ریزی بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت با اشاره به مذاکرات انجام شده در شورای عالی حج در خصوص سفرهای زیارتی اعلام شد که نمایندگان کمیته های سازمان حج و زیارت جهت انعقاد قرارداد در حوزه های مختلف به زودی به کشور میزبان اعزام خواهند شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج، دراین نشست که امروز به ریاست حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالفتاح نواب نماینده ولی فقیه درامورحج و زیارت برگزار شد آقایان سید عباس حسینی رئیس و حمید رهبری فر معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان حج و زیارت از بحث ها و مذاکرات انجام شده در جلسه اخیر شورای عالی حج  گزارش دادند و افزودند: رئیس کل بانک مرکزی قول داده که برای شروع سفرهای عمره بخشی از ارز مورد نیاز این سفرها را اختصاص دهد.

آقای حسینی گفت: درمورد هزینه بلیت هواپیما نیز قرار شد رئیس سازمان هواپیمایی کشوری نرخ تمام شده را با سود معقول اعلام کند و بر اساس آن قرارداد با شرکت های هواپیمایی منعقد خواهد شد. 

وی همچنین از نتایج برگزاری جلسات قیمت گذاری سفرهای عمره گزارش داد و گفت: با اعلام نهایی نرخ ارز و هواپیمایی و کارشناسی های انجام شده در خصوص انعقاد قرارداد در حوزه های مختلف می توان روند ثبت نام و زمانبندی برای اعزام زائران به کشور میزبان را عملیاتی کرد.

سرپرست حجاج ایرانی نیز با اشاره به اینکه مردم به هنگام ثبت نام برای سفرهای حج و عمره در واقع بخشی ازهزینه سفر خود را پرداخته اند ، تصریح کرد: مسئولان نظام در زمان تصمیم گیری در خصوص نرخ ارز باید درباره این مهم تدبیرنمایند و به نحوی عمل شود که حقوق زائر درصف انتظارنیز حفظ گردد.

 

درادامه این جلسه آقای حسین اسماعیلی مدیردفتر نظارت و بازرسی حوزه نمایندگی ولی فقیه در امور حج و زیارت در مورد ساختار نیروی انسانی در آشپزخانه های مرکزی در حج 1402 گزارش داد و گفت: مقایسه نشان می دهد که تعداد عوامل در آشپزخانه های مرکزی مکه و مدینه  درحج امسال نسبت به سال 1398 چهل و چهار نفر کاهش و سرانه نسبت خادم به زائر نیز از 263 نفر به 304 نفر افزایش یافته است و این اتفاق با رعایت شاخص های مهم و تاثیرگذار در کیفیت ارائه خدمات صورت گرفته است.

بر پایه این گزارش، در ابتدای این نشست نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت ، ضمن تبریک ولادت امام عسکری (ع) با اشاره به همراهی آمریکا با رژیم جنایتکار اسرائیل در کشتار مردم بی دفاع و مظلوم غزه و ایستادن در کنار جلادها اظهار داشت: همه آزادگان جهان از آنچه نسبت به مردم بی دفاع فلسطین رخ می دهد آزرده خاطر هستند و مسلمان و غیرمسلمان از این جنایت ها ناراحتند و از آن ابراز انزجار می نمایند.

حجت الاسلام والمسلمین نواب با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در خصوص غیرقابل ترمیم بودن شکست عملیات طوفان الاقصی افزود: دنیا پرستان و دنیا خواهان که فکر می کنند ماندگار خواهند ماند ، بدانند که به پاسخگویی درمورد جنایات و اعمال  زشت شان نزدیکتر شده اند و نمی توانند این جام شکسته و آبروی رفته را ترمیم کنند.

سید حمید مصطفایی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آرشیو اخبار