شنبه 05 اسفند 1402
EN

خبرگزاری

دیدار کارگزاران حج تمتع استان با استاندار لرستان

  • 04 خرداد 1402
  • 10:05
  • حج تمتع
  • 0 دیدگاه
  • 95 بازدید
  • Article Rating
دیدار کارگزاران حج تمتع استان  با استاندار لرستان
به مناسبت هفته حج استاندار لرستان با دست اندرکاران حج تمتع استان لرستان دیدار و گفتگو کرد

ه گزارش روابط عمومی مدیریت حج و زیارت استان لرستان ، آقای دکتر زیویار استاندار لرستان در جلسه با دست اندرکاران حج و زیارت استان گفت: امسال تعداد نه کاروان  از لرستان عازم مناسک حج هستند و در سال آینده با قول هایی که سازمان حج و زیارت کشور و سازمان هواپیمایی کشوری داده‌اند با تمهید شرایط ،حجاج  لرستانی را در فرودگاه خرم‌آباد بدرقه خواهیم کرد.
 فرهاد زیویار در سالروز آزادی خرمشهر ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس و تبریک دهه کرامت اظهار داشت: به یمن این ایام امروز در جلسه ای در خدمت کارگزاران و دست‌اندرکاران مدیریت حج استان بودیم که گزارشی از طرف مدیر محترم حج و زیارت استان ارائه شد.
 
 استاندار لرستان با اشاره به اینکه امسال از استان لرستان تعداد نه کاروان عازم بیت الله الحرام و مناسک حج هستند، گفت:  در سفر حج تمتع ،مسئولیت و ماموریت دست‌اندرکاران بسیار  سنگین است و بخش های مختلفی شامل ؛ کلاس های آموزشی ،تمهید و تدارکات و انجام راهنمایی هایی است که این بزرگواران و دست‌اندرکاران برای حجاج باید انجام دهند.
 
وی تصریح کرد :حج و زیارت خانه خدا یکی از فرایض دینی ماست که برای زائر یک بار واجب است اما برای دست‌اندرکاران صرف نظر از خدمتی که به زوار انجام می دهند هم زیارت است و هم توفیق مضاعف.
 
 فرهاد زیویار با بیان اینکه ماموریت سازمان حج و زیارت سخت و پیچیده است ،گفت: همه سلسله مراتب در کنار هم قرار می‌گیرند تا این واجب شرعی به نتیجه برسد و در این زمینه حقوقی علاوه بر ماموریت اداری بر گردنِ ماست .
 
وی افزود: کارهایی مثل انتقال تجربیات و اطلاعات لازم به حجاج ، آموزش آداب و مناسک حج، برگزاری کلاسهای آموزشی، رفع شبهات قبل از تشرف و در حین انجام زیارت از جمله اموری است که بر عهده سازمان حج و زیارت است.
 
 فرهاد زیویار با بیان اینکه در سفر حج به عنوان یک اجتماع عظیم دینی ، مبادلات فرهنگی انجام می پذیرد، اظهار داشت:  آموزش رفتارهای فردی و اجتماعی در سفر حج کار بزرگی است و ما صرفاً مسئول انجام تدارکات و تامین رفاه حجاج نیستیم و باید در زمینه ارتقاء شان و منزلت حجاج تلاش کنیم و این مهم باید مطمح نظر دست اندرکاران قرار گیرد.
 
 استاندار لرستان افزود: با این که چند سالی بود حج و زیارت دچار محدودیت یا وقفه شده بود اما امسال وضعیت آن در شرایط مناسب قرار گرفته است و با برنامه ریزی های انجام شده این مشکلات به کمترین حد خود رسیده و بنا داریم با حمایت های لازم به گونه‌ای برنامه‌ریزی کنیم که این مشکلات در سال آینده به حداقل برسد .

سید حمید مصطفایی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آرشیو اخبار