شنبه 04 تیر 1401
EN

خبرگزاری

رئیس جدید سازمان حج و زیارت منصوب شد

رئیس جدید سازمان حج و زیارت منصوب شد
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حکمی سیدصادق حسینی را به عنوان معاون وزیر و رئیس جدید سازمان حج و زیارت منصوب کرد.
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمدمهدی اسماعیلی با قدردانی از زحمات علی رضا رشیدیان، رئیس پیشین سازمان حج و زیارت، سیدصادق حسینی را به عنوان معاون وزیر و رئیس جدید این سازمان منصوب کرد.


در حکم وزیر فرهنگ خطاب به سیدصادق حسینی آمده است:


«با توجه به تجربیات ارزشمند جناب­عالی و شناخت از تعهد و روحیه انقلابی و مکتبی‌تان، به موجب این حکم به سمت «معاون وزیر و رئیس سازمان حج و زیارت» منصوب می‌شوید.


امید است با اتکال به خداوند قادر متعال و تعامل و هماهنگی و همکاری با نماینده محترم ولی فقیه در امور حج و زیارت و بهره‌گیری از ظرفیت نیروهای خدوم و کارآمد و دیپلماسی فرهنگی در جهت تقویت امور حج و زیارت و گسترش معرفت حج و با امعان نظر به اهداف و شرح وظایف سازمان حج و زیارت و مأموریت‌های ذیل، ان‌شاءالله قرین توفیق و تأیید الهی باشید.


ـ پیگیری مطالبات و توصیه‌های رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار با کارگزاران حج و زیارت به‌ویژه نکات مدنظر معظم‌له در پیام‌های سالانه به مناسبت موسم حج.


ـ سیاست‌گذاری جامع در ارتباط با امور داخلی و بین‌المللی حج و زیارت با هماهنگی نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت


ـ ایجاد هماهنگی با دستگاه‌های داخلی مسئول در حوزه حج و زیارت به‌منظور یکپارچه عمل کردن به سیاست‌های تنظیمی و ابلاغی.


ـ صدور مجوز و نظارت بر دفاتر خدمات زیارتی و کاروان‌های حج براساس دستورالعمل‌های ابلاغی و قانونی.


ـ ارتقای سطح آگاهی زائران و کارگزاران حج و زیارت با تکیه بر بحث آموزش پیش از اعزام، با هدف بالا بردن معرفت دینی و شناخت ضوابط قانونی و فرهنگی کشورهای میزبان جهت پیشگیری از مشکلات احتمالی.


ـ اهتمام لازم برای حفظ جایگاه و شأن حجاج و زائران ایرانی در کشورهای خارجی.


ـ توجه ویژه به بحث سلامت حجاج و زائران ایرانی هنگام اعزام، اسکان در کشور مقصد و بازگشت به میهن در شرایط کنونی همه‌گیری بیماری کرونا در جهان و تهیه شیوه‌نامه‌ها و دستورالعمل‌های لازم با هماهنگی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی.


ـ رایزنی با دستگاه‌های مرتبط با هدف برقراری مناسب‌ترین پوشش درمانی و بیمه‌ای برای حجاج و زائران.


ـ برنامه‌ریزی و ساماندهی امور اعزام زائران ایرانی مقیم خارج از کشور.


ـ استفاده از ظرفیت بالای حج و زیارت برای برقراری ارتباط همدلانه و وحدت‌آفرین با کشورهای اسلامی و ایجاد تعامل هدفمند با مسئولان مرتبط با کشورهای زائرپذیر و نهادهای بین‌المللی اسلامی در این حوزه.


انتظار می‌رود گزارش پیشرفت کارها در هر یک از بندها مستمراً و به صورت فصلی به اینجانب ارائه شود.


مزید توفیق جنابعالی را در نیل به اهداف دولت مردمی ظل توجهات حضرت ولی‌عصر(عج) و رهبری حکیمانه حضرت آیت‌الله العظمی امام خامنه‌ای(مدظله‌العالی) از خداوند متعال خواستارم.»


بنابراین گزارش؛ سیدصادق حسینی، متولد ۱۳۴۴ در شهر قم و دارای مدرک دکترای تخصصی فقه و حقوق است. از جمله سوابق اجرایی رئیس جدید سازمان حج و زیارت می‌توان به معاون امور بین‌الملل و روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام، رئیس ستاد بحران کشور به مدت ۴ سال، معاون دبیرخانه مجمع تشخیص مصلحت نظام (معاون امور قوای مقننه، مجریه، قضاییه و شوراها)، رئیس مرکز ارزیابی و نظارت راهبردی مجمع تشخیص مصلحت نظام، کارشناس امور بین­‌الملل مدیریت مرکز نظارت و ارزیابی راهبردی و نظارت بر چگونگی اجرای سیاست‌های کلی نظام در قوای سه گانه و نیز نیروهای مسلح اشاره کرد.


حسینی همچنین دارای تألیفاتی در حوزه مبانی فقهی و حقوقی از جمله «قیام عاشورا»، «حریم خصوصی در فقه و حقوق اسلامی» و مؤلف چندین مقاله تخصصی در حوزه روابط بین‌الملل است.
سید حمید مصطفایی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

ستار زرینی
ستار زرینی پنجشنبه, 21 بهمن,1400 09:46
با آرزوی موفقیت و خدمت صادقانه

آرشیو اخبار