چهارشنبه 05 آذر 1399
EN

خبرگزاری

تفاهمنامه حج تمتع 99 امضا شد

  • 23 آذر 1398
  • 09:17
  • 0 دیدگاه
  • 77 بازدید
  • Article Rating
تفاهمنامه حج تمتع 99 امضا شد

این تفاهمنامه در پی مذاکرات پیش از ظهر امروز بین هیات جمهوری اسلامی ایران به ریاست علی رضا رشیدیان رئیس سازمان حج و زیارت و محمد بن صالح بنتن وزیر حج و عمره عربستان سعودی امضا شد.
رئیس سازمان حج و زیارت در پایان مذاکرات امروز به خبرنگار ما گفت : این مذاکرات پس از تبادل نظر و جمع بندی کارشناسان دو طرف و ارائه نقطه نظرات و پیشنهادات و درخواست ها به انجام رسید.
علی رضا رشیدیان تصریح کرد : محور مذاکرات ما تاکید بر حفظ عزت ، کرامت ،امنیت و آرامش زائران و حجاج ایرانی بود.
وی افزود : توسعه و تقویت هماهنگی ها و تعاملات دو جانبه به منظور تسهیل امور اجرایی و ارائه خدمات باکیفیت و بهتر به زائران دربخش های مختلف اعم از حمل و نقل ، اسکان و نیز انجام پشتیبانی های لازم از جمله مباحث مورد تاکید در این مذاکرات بود.
وی همچنین ارائه تسهیلات بیشتر از سوی طرف عربستانی برای شرکت های هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران در نقل و انتقال حجاج را از جمله مباحث مورد توجه در این مذاکرات دانست.
وی اظهار کرد : در این راستا بر موضوع بهره گیری از ظرفیت فرودگاه طائف برای جابه جایی زائران ایرانی در موسم حج تاکید شد.
رشیدیان با اشاره به مشکلاتی که برای زائران ایرانی طی سنوات گذشته در زمینه اسکان در شهر مدینه وجود داشت، افزود : بدین منظور به وزیر حج و عمره عربستان اعلام کردیم که سرمایه گذاران ایرانی آمادگی مشارکت درساخت هتلهای مناسب در مدینه را دارند.
وی تصریح کرد : بر این اساس مقرر شد این موضوع توسط مبادی ذیربط بررسی و پاسخ آن به سرعت اعلام شود.
رشیدیان افزود : همچنین در این جلسه موضوع پیگیری حقوق شهدای منا طرح و از وزیر حج و عمره عربستان خواسته شد موضوع تسریع شود و وی نیز اعلام کرد، موضوع همچنان در دست پیگیری است .

سید حمید مصطفایی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آرشیو اخبار