شنبه 09 اسفند 1399
EN

خبرگزاری

سخنرانی مدیر حج وزیارت استان در کارگاه آموزشی مبلغین اربعین استان لرستان

  • 17 مهر 1398
  • 12:30
  • 0 دیدگاه
  • 72 بازدید
  • Article Rating
سخنرانی مدیر حج وزیارت استان در کارگاه آموزشی مبلغین اربعین استان لرستان

به گزارش روابط عمومی مدیریت حج وزیارت استان لرستان ،دکتر محمد خسروی امروز سه شنبه در کارگاه آموزشی روحانیون ویژه پیاده روی اربعین گفت: در حالی که ۱۱ روز به اربعین حسینی مانده است،  ۵۸ هزار لرستانی در سامانه «سماح» برای شرکت در پیاده روی اربعین ثبت نام کرده اند.

وی با بیان اینکه پیش بینی می شود تعداد زائران پیاده روی اربعین در کشور به بیش از ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر برسد، تصریح کرد: سال قبل یک میلیون و ۸۰۰ هزار نفر در پیاده روی اربعین شرکت کردند.

مدیرکل حج و زیارت لرستان با تاکید بر اینکه پیاده روی اربعین ۵ سال است که در کشور ما به شکل امروز نهادینه شده است، افزود: در سال اول ۱۳۰ هزار نفر به پیاده روی اربعین رفتند و امسال بالای ۳ میلیون نفر در این سفر معنوی شرکت می کنند؛  روز به روز این هیجان و انگیزه و علاقه و حضور در اربعین به جهت اعجازی که دارد باشکوه تر می شود.

خسروی خاطرنشان کرد: کور خوانده اند کسانی که می خواستند با عملیات منافقانه ترسی در دل مردم بیندازند، چنین اتفاقی نیفتاد و نخواهد افتاد. مرزها و شهرهای ما به طور کامل در امنیت هستند؛  مرز خسروی هم از دیروز باز شد و هر روز بر شور حضور زائران اربعین حسینی افزوده می شود.

وی با اشاره به اینکه مرز خروجی زائران لرستان مرز مهران است، یادآور شد: زیرساخت های خوبی در این مرز تدارک دیده شده است؛  ۹۶ گیت خروجی فقط برای زائران اربعین ایجاد شده تا مردم بدون مشکل و در آرامش سفر خود را انجام دهند.

مدیرکل حج و زیارت لرستان با انتقاد از کم توجهی ها نسبت به طرح «نایب الشهید» در پیاده روی اربعین اظهار داشت: یک سال است داد می زنیم اما در بحث نایب الشهدا قدمی برداشته نشد،  هرکسی در هر محله و روستایی هست عکس شهدای خود را با اسم چاپ کنند و در مسیر پیاده روی اربعین به زائران بدهند تا به نیابت از شهدای ارزشمند ما به زیارت بروند.

خسروی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه در سال های آینده باید تلاش شود افراد به صورتی گروهی و شبه کاروانی به پیاده روی اربعین بروند و یک روحانی در این جمع ها لیدر و راهبر افراد بشود، خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۱۸ موکب فعال در عراق داریم که پذیرای روحانیون، زائران و مبلغان است.

سید حمید مصطفایی امتیاز به خبر :

عکسهای مرتبط

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آرشیو اخبار