شنبه 09 اسفند 1399
EN

خبرگزاری

پایان مذاکرات حج 98 میان ایران و عربستان/تفاهم نامه حج تمتع 98 به امضا رسید

  • 28 آذر 1397
  • 09:02
  • 0 دیدگاه
  • 113 بازدید
  • Article Rating
پایان مذاکرات حج 98 میان ایران و عربستان/تفاهم نامه حج تمتع 98 به امضا رسید

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج ؛ هیئت مذاکره کننده حج تمتع 98 به سرپرستی علی رضا رشیدیان رئیس سازمان حج و زیارت و بنابر دعوت بنتن وزیر حج و عمره عربستان سعودی به منظور مذاکرات حج تمتع روز یکشنبه گذشته (25 آذرماه عازم) عربستان سعودی شد.
مذاکرات میان دو طرف در خصوص حج تمتع 98 در دو سطح آغاز شد که در جلسه نخست  کارشناسان در خصوص موضوعات اجرایی حج به بحث و تبادل نظر پرداختند و پس از ارائه پیشنهادات ، نتیجه جلسه برای مذاکرات میان رئیس سازمان حج و زیارت و  وزیرحج و عمره عربستان سعودی آماده شد.
در جلسه نهایی میان  رشیدیان و بنتن نیز دو طرف به جمع بندی مذاکرات کارشناسی و نکات مورد نظر طرفین پرداختند .
رئیس سازمان حج و زیارت در دیدار با بنتن همچنین فهرستی از مشکلات حج سال 97 را ارایه و پیشنهاداتی را برای حج آینده بیان کرد.
وزیر حج و عمره عربستان سعودی هم نظرات خود را نسبت به موضوعات مطرح کرد و قول مساعد  به منظور رفع مشکلات گذشته و برنامه ریزی برای بهبود آنها در حج سال 98 را مورد توجه قرار داد که منجر به امضای تفاهم نامه حج آتی شد.
از جمله بندهای مورد توافق طرفین که به موجب قول مساعد وزیر حج و عمره عربستان سعودی صورت گرفته است راه اندازی دفتر سازمان حج و زیارت در عربستان و تسهیل ویزا و اقامت اعضای کمیته های اجرایی و تیم کنسولگری در موعد مقرر و پیگیری رفع مشکلات در حوزه های مختلف عملیات اجرایی بوده است.
به موجب تفاهم نامه امضاء شده میان سازمان حج و زیارت کشورمان و وزارت حج و عمره عربستان ، تعداد حجاج و عوامل اجرایی ایران در موسم حج تمتع آینده ۸۶ هزار و ۵۰۰ نفر خواهد بود وانشاءالله حجاج ایرانی در کمال عزت، کرامت، امنیت و سلامت حج خود را برگزار می کنند.
دست اندرکاران برگزاری حج در کشورمان امیدوارند با توجه به فرصت باقیمانده بتوانند با برنامه ریزی و پیگیری امور مربوطه و همچنین با همدلی همه دست اندکاران، خدمتی شایسته به ضیوف الرحمن ارایه دهند.
گفتنی است، همه ساله وزارت حج و عمره عربستان سعودی از همه کشورهای اسلامی در رابطه با حج تمتع دعوت به عمل می آورد که بر همین اساس و طبق روال معمول از سازمان حج و زیارت جمهوری اسلامی ایران نیز دعوت به عمل آمد تا برای حج 1440 سفری را به عربستان داشته باشد.

سید حمید مصطفایی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آرشیو اخبار