جمعه 14 آذر 1399
EN

خبرگزاری

تشکیل ستاد بزرگداشت شهدای منا در لرستان/ 4 کمیته تشکیل می‌شود

  • 07 شهریور 1395
  • 14:25
  • 0 دیدگاه
  • 453 بازدید
  • Article Rating
تشکیل ستاد بزرگداشت شهدای منا در لرستان/ 4 کمیته تشکیل می‌شود
مراد روشنی، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان لرستان امروز یک‌شنبه، هفتم شهریور در اولین جلسه ستاد بزرگداشت شهدای حادثه منا که در بنیاد شهید و امور ایثارگران استان برگزار شد، در سخنانی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای منا، گفت: بروجرد، ازنا، دورد، خرم‌آباد، الشتر و الیگودرز شش شهرستان استان لرستان هستند که شهدای منا دارند که در این راستا برنامه‌هایی در سالگرد فاجعه منا در این شهرستان‌ها برگزار خواهد شد.
وی وجود شهدای منا را اوج مظلومیت و صبوری مردم و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و در عین حال اوج خباثت دشمنان اسلام و قرآن و مکتب اهل‌بیت(ع) و رژیم آل‌سعود دانست و ادامه داد: علاوه‌بر حادثه منا ما در سال 66 نیز شاهد به شهادت رسیدن جمعی از حجاج ایرانی بودیم که این‌ها بیانگر این است که رژیم آل‌سعود دست نشانده آمریکا و رژیم صهیونیستی است و اهداف آن‌ها دنبال می‎کند.
روشنی ادامه داد: حادثه منا نشان داد کارهایی که دشمنان اسلام در صدر اسلام با حضرت فاطمه‌زهرا(س) و امام علی(ع) کردند، امروز هم بر سر پیروان‌شان می‌آورند.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران لرستان اضافه کرد: با توجه به تاکیدات رهبر معظم انقلاب مبنی بر برگداشت شهدای منا و دیدار با خانواده شهدای منا، کنگره ملی شهدای منا در کشور پیش‌بینی شده است که دستگاه‌های متعدد فرهنگی، سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و امنیتی در این برنامه مشارکت دارند.
وی سهمیه استان لرستان برای شرکت در این کنگره ملی را  150 نفر به همراه جمعی از عوامل اجرایی اعلام کرد و گفت: ستادی در مرکز برای بزرگداشت شهدای منا فعال شده در استان هم شعبه همان ستاد پیش‌بینی شده و امروز اولین جلسه این ستاد برگزار شد.
روشنی با اشاره به این‌که مسئولیت ستاد بزرگداشت شهدای منا در سطح کشور با بنیاد شهید است و در استان‌ها نیز این مسئولیت با بنیاد شهید است، افزود: این ستاد متشکل از بنیاد شهید، شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، حج و زیارت، دفتر بعثه مقام معظم رهبری، شورای شهر، اطلاعات، بسیج، فرهنگ و ارشاد اسلامی و یک نماینده از خانواده‌های شهدای منا است.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران لرستان از تشکیل چهار کمیته از جمله کمیته مراسم با مسئولیت بنیاد شهید و امور ایثارگران، کمیته اطلاع‌رسانی با مسئولیت خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران(ایرنا)، کمیته تبلیغات با مسئولیت صدا و سیما و تشکل‌های مردمی خبرداد و گفت: تعدادی از مدیران به تشخیص بنیاد شهید و امور ایثارگران نیز عضو این ستاد هستند.
وی به برگزاری دعای عرفه بزرگداشت شهدای منا در بهشت رضای شهر خرم‌آباد اشاره کرد و ادامه داد: برپایی نمایشگاه هنرهای تجسمی و عکس با موضوع شهدای منا، سخنرانی پیش از خطبه‌ها توسط یکی از خانواده‌های شهدای منا یا مسئولان به‌منظور بیان زوایای این فاجعه، دعوت از شاهدین فاجعه منا، فراخوان مقالات با موضوع شهدای منا با هدف ایجاد فضا و موج ضدصهیونیسیتی و آل‌سعودی، برگزاری نشست‌های روشنگری، تبلیغات محیطی، نام‌گذاری میادین و خیابان‌ها به نام شهدای منا برگزاری مسابقه و نشست‌های بصیرتی، شب شعر و خاطره با موضوع شهدای فاجعه منا، برگزاری محافل انس با قرآن در گلزار شهدارا از برنامه‌هایی برشمرد که در سالگرد حادثه منا در استان اجرا می‌‏شود.
وی در خاتمه گفت: در قالب کنگره ملی شهدای منا که 17 شهریور ساعت هفت صبح در تهران آغاز به‌کار می‎کند و از لرستان نیز 150 نفر در شرکت خواهند داشت، دیدار خانواده‌های معظم شهدای منا با مقام معظم رهبری پیش‌بینی شده است.
سید حمید مصطفایی امتیاز به خبر :

عکسهای مرتبط

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آرشیو اخبار