جمعه 14 آذر 1399
EN

خبرگزاری

نشست مشترک رئیس حج وزیارت بااساتید دانشگاه آیت اله بروجردی

  • 01 آذر 1394
  • 13:50
  • 0 دیدگاه
  • 356 بازدید
  • Article Rating
نشست مشترک رئیس حج وزیارت بااساتید دانشگاه آیت اله بروجردی
عصر روزشنبه 30آبانماه مهندس اوحدی رئیس سازمان حج وزیارت باحضور دردانشگاه آیت اله بروجردی درشهرستان بروجرد ،درجمع اساتید این دانشگاه حضور یافتند ودرنشست بررسی حقوقی فاجعه منا، به علل وعوامل این حادثه پرداختند.دراین نشست اساتیددانشگاه بااعلام آمادگی جهت بررسی حقوقی ، ازتلاشهای صادقانه مهندس اوحدی تقدیر وبپاس زحمات نامبرده تصویر هنگام بازگشت از اسارت مهندس اوحدی رابه یادگار تقدیم وی کردند.

سعید اوحدی در جمع اساتید و هیئت‌ علمی دانشگاه آیت‌الله بروجردی این شهرستان اظهار داشت: در حوزه‌های تحقیقی ضرورت دارد با واکاوی فاجعه منا نسبت به مشخص شدن ابعاد آن با مشارکت دانشگاهیان کشور اقدام کرد.

وی با اشاره به تأکید مقام معظم رهبری در رابطه با راه‌اندازی سازوکار مدیریت بحران در ساختار برگزاری مراسم حج، افزود: ضرورت دارد با استفاده از تمامی ظرفیت‌های موجود ابعاد سیاسی این واقعه به‌ درستی مستندسازی شود و با استفاده از حضور دانشگاهیان ابعاد علمی این حادثه شناسایی شود.

رئیس سازمان حج و زیارت با بیان اینکه تلاش می‌شود وضعیت سفیر مفقود شده ایران در این فاجعه ظرف دو هفته آینده با بررسی‌های DNA مشخص شود، عنوان کرد: شایعات در رابطه احتمال ربوده شدن سفیر ایران در فاجعه منا رد شده و به احتمال زیاد پیکر وی در میان جان‌باختگان این حادثه است که پیگیری‌ها در مورد شناسایی وی ادامه دارد.

اوحدی شایعه عبور کاروان ولیعهد عربستان علت وقوع این حادثه بوده است را رد کرده و تصریح کرد: از همان ساعات نخستین وقوع این حادثه تمامی ظرفیت‌های این سازمان در راستای اطلاع‌رسانی شفاف و صادقانه و به دور از جوسازی‌های سیاسی به کار گرفته شد و تمامی این اظهارنظرها تنها شایعه بوده است.

وی خاطرنشان کرد: رفتار سعودی‌ها در اقدام به حمل اجساد با تریلی و کانتینر و سوء مدیریت آن‌ها در همان روزهای نخستین با مصاحبه‌هایی که انجام شد به اطلاع افکار عمومی رسید، اقدام عربستان در نگهداری 300 نفر از اجساد در تریلی به چهار روز آن‌هم در شرایط گرمای 52 درجه عربستان فاجعه‌آفرین بوده است.

رئیس سازمان حج و زیارت در ادامه با تشریح واقعه منا به صورت تصویری برای اساتید دانشگاه و حاضران در جلسه به تبیین ابعاد وقع این فاجعه پرداخت و گفت: به‌کارگیری ظرفیت‌های حقوقی دانشگاهیان در راستای انجام اقدامات حقوقی و پیگیری دلایل وقوع این حادثه می‌تواند در روشن‌سازی آن مؤثر باشد.
سید حمید مصطفایی امتیاز به خبر :

عکسهای مرتبط

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آرشیو اخبار