جمعه 14 آذر 1399
EN

خبرگزاری

دیدارمهندس اوحدی باخانواده تنهامفقودی فاجعه منا درلرستان

  • 01 آذر 1394
  • 13:08
  • 0 دیدگاه
  • 419 بازدید
  • Article Rating
دیدارمهندس اوحدی باخانواده تنهامفقودی فاجعه منا درلرستان
مهندس سعید اوحدی صبح امروز در دیدار با خانواده فتح‌الله گودرزی از مفقودان بروجردی حادثه منا در این شهرستان اظهار داشت: پیگیری وضعیت مفقودان حادثه منا از مطالبات جدی ایران است و عربستان هم موظف به پاسخگویی در این زمینه است.

وی با اشاره به نفرات مفقودی باقی‌مانده ایرانی فاجعه منا افزود: در سوء تدبیر، بی‌کفایتی و سوء‌مدیریت مجموعه کارگزاران حج عربستان هیچ شکی نیست فاجعه‌ای که در طول تاریخ بی‌سابقه بوده و بعضی‌ها از آن به‌عنوان توطئه اسم می‌برند اما هیچ دلیل روشنی در دست نیست که بگوییم این حادثه یک توطئه طراحی شده بوده است.

رئیس سازمان حج و زیارت با توجه به آثار مخرب این فاجعه عنوان کرد: در دنیای امروز حوادثی برای اسلام هراسی اتفاق می‌افتد که آثار آن می‌تواند در راستای فتنه اسلام هراسی باشد، فتنه‌ای که امروز در دنیا می‌تواند اتفاق بیفتد کشته شدن بیش 7700 نفر در موسم حج آن هم حج واجب زائران است که تبعات منفی را برای ارزش‌های اسلام دارد.

وی با ابراز اینکه حاج فتح‌الله گودرزی سال‌ها در جبهه‌های نبرد هشت‌ساله دفاع مقدس حضوری فعال داشته بیان کرد: خانواده این زائر مفقود شده بروجردی آن‌قدر فراز‌ و نشیب در زندگی خود تجربه کرده‌اند که شاید برای این‌گونه خانواده‌های اصیل مواجهه با موضوع فاجعه منا خیلی سنگین نباشد.

اوحدی تصریح کرد: پس از مراجعت از عربستان در مراسم چهلم جان‌باختگان منا در سراسر کشور شرکت کرده و با خانواده‌های قربانیان صحبت و از سبزوار و نیشابور گرفته تا بندر ترکمن، گنبد، رامسر و لنگرود سرکشی کردیم.

وی با اعلام "در این فاجعه سرمایه‌های سنگینی را از دست داده‌ایم" خاطرنشان کرد: این مصیبت غم سنگینی است و نباید این فاجعه بنا به فرمایش مقام معظم رهبری فراموش شود.

رئیس سازمان حج و زیارت با یادآوری لزوم زنده نگه‌داشتن این فاجعه گفت: تلاش می‌شود مستند سازی این واقعه انجام شود که تاکنون سه کتاب با این موضوع در دست تهیه است.

وی با اشاره به زیبایی‌های فاجعه منا اظهار کرد: در دیدار اخیر با آیت‌الله مکارم شیرازی در قم ایشان گفتند: به خانواده‌های قربانیان تأکید کنید که سرمایه بزرگی را تقدیم حضرت حق کرده‌اید و این حرف بزرگی است.

اوحدی افزود: از مقبرة الشهدا که جان‌باختگان این فاجعه در آنجا دفن شده بودند سرکشی شد و جایی بین منا و مکه محل خاصی با این نام احداث شده است.

وی عنوان کرد: از عربستان دو مصوبه گرفته‌ایم؛ نخست اینکه دو نفر از خانواده حجاجی که مفقود هستند به عربستان برای آزمایش DNA مجدد اعزام شوند و مراحل تطبیق نهایی انجام شود و مصوبه دیگر اینکه دو نفر از خانواده قربانیان دفن‌شده در این فاجعه برای زیارت قبور آنها و تسلی خاطرشان به این کشور اعزام شوند.
سید حمید مصطفایی امتیاز به خبر :

عکسهای مرتبط

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آرشیو اخبار