جمعه 14 آذر 1399
EN

خبرگزاری

پروازهای حج امسال از فرودگاه امام خمینی (ره) انجام می گیرد

پروازهای حج امسال از فرودگاه امام خمینی (ره) انجام می گیرد
معاون حج، عمره و عتبات سازمان حج و زیارت از انتقال پروازهای حج ایستگاه پروازی تهران از فرودگاه مهرآباد به فرودگاه بین المللی امام خمینی(ره) خبر داد.

ناصر خدرنژاد در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت گفت: پیرو پیگیریهای شرکت فرودگاه های کشور مبنی بر انتقال پروازهای حج و عمره از فرودگاه مهرآباد به فرودگاه امام خمینی(ره)، بعد از عملیات حج سال گذشته بازدیدی از فرودگاه امام(ره) داشتیم که متأسفانه تا آن زمان اقدام قابل توجهی در رفع نیازهای زائران انجام نشده بود.

وی افزود: در بازدید اخیر کارشناسان سازمان حج و زیارت که به درخواست مدیرعامل شرکت فرودگاه های کشور از فروردگاه امام خمینی(ره) انجام گرفت، شاهد بودیم که اقداماتی متفاوت از گذشته در فرودگاه در جهت رفع نیازهای زائران صورت گرفته و مسیری مجزا برای زائران حج و همچنین ترمینال کوچکی در فرودگاه برای آمادگی اولیه زائران ، تحویل بار ، کنترل گذرنامه ، دریافت کارت پرواز و هماهنگی کاروان ها برای انتقال زائران به سالن ترانزیت در نظر گرفته شده است.

معاون سازمان حج و زیارت اظهار داشت: تیم شرکت فرودگاه های کشور مصمم است تمام هماهنگی ها و اقدامات لازم را در خصوص انتقال پروازها به فرودگاه امام(ره) انجام دهد و واضح است که فرودگاه مهرآباد از توان و گنجایش لازم برای پروازهای حج و عمره برخوردار نیست و امیدواریم با هماهنگی های مدون و همکاری های نزدیکی که شرکت فرودگاه ها با سازمان حج خواهد داشت، خدماتی بهتر از گذشته به زائران حج امسال ارائه شود.

خدرنژاد بیان کرد: زائران 7 استان کشور شامل استان های تهران، البرز، قم، قزوین، لرستان و مرکزی از ایستگاه پروازی تهران به سرزمین وحی اعزام می شوند که یکی از برنامه های ما این است که بمنظور کاهش بار ترافیکی پروازها، پرواز زائران برخی استان ها ازایستگاه تهران به ایستگاه های پروازی در استان های مجاور انتقال یابد.

وی در پایان گفت: فرودگاه بین المللی امام خمینی(ره) فرودگاه اصلی پروازهای خارجی است و یکی از نگرانی های ما تفاوت فرهنگی موجود میان زائران حج و عمره با سایر مسافرین سفرهای خارجی است که با تمهیدات اندیشیده شده امید است این دغدغه نیز مرتفع گردد.
سید حمید مصطفایی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آرشیو اخبار