جمعه 07 آذر 1399
EN

خبرگزاری

پیشنهاد معافیت مالیاتی 50 درصدی آژانس‌های زیارتی در صحن علنی مجلس مطرح می شود

پیشنهاد معافیت مالیاتی 50 درصدی آژانس‌های زیارتی در صحن علنی مجلس مطرح می شود
پیشنهاد اصلاح ماده قانون مالیات‌های مستقیم مبنی بر معافیت مالیاتی 50 درصدی دفاتر خدمات زیارتی در کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی پذیرفته شده و به هنگام بررسی قانون اصلاح مالیاتهای مستقیم در صحن علنی مجلس مطرح خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت، در پی درخواست های مکرر مدیران دفاتر خدمات زیارتی مبنی بر تعلق تخفیف و معافیت مالیاتی در خصوص عملکرد سالیانه این دفاتر با استناد به ماده 8 قانون توسعه صنعت ایرانگردی و تبصره 3 از ماده 132 قانون مالیات های مستقیم، در اینخصوص مکاتبات و پیگیری های متعددی از معاونت محترم حقوقی و امور مجلس وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی انجام گرفت که طی آن مقرر شد سازمان حج و زیارت نسبت به پیشنهاد اصلاح مواد قانون مالیات های مستقیم مرتبط با این موضوع اقدام نماید.

بر اساس این گزارش طی بررسی جامع حقوقی صورت گرفته در تاریخ 93/4/3 در سازمان حج و زیارت ، پیشنهاد اصلاح متن تبصره ماده قانون مرتبط انجام گرفت و تقدیم کمیسیون محترم اقتصادی مجلس شورای اسلامی گردید.

این گزارش حاکیست با پیگیری های بعدی انجام گرفته از سوی سازمان حج و زیارت مشخص گردید پیشنهاد مذکور در کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی پذیرفته شده است و به هنگام بررسی قانون اصلاح مالیات های مستقیم در صحن علنی مجلس مطرح خواهد شد.

شایان ذکر است این بخشودگی مالیاتی در خصوص دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری اعمال می شود که امیدواریم با تصویب این پیشنهاد سازمان حج و زیارت ، دفاتر خدمات زیارتی تحت نظارت این سازمان نیز بعنوان یک شغل فرهنگی در کشور مشمول این امتیاز شوند.

سید حمید مصطفایی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آرشیو اخبار